XXIX Krajowe Dni Ziemniaka Potato Poland 2022 Zamarte

To impreza o wieloletniej już tradycji. Jakie atrakcje czekają w tym roku na uczestników wydarzenia?

Pomimo, iż areał uprawy ziemniaków w naszym kraju z roku na rok jest coraz mniejszy, to ziemniaki nadal mają ogromne znaczenie i są jednymi z ważniejszych elementów diety każdej rodziny. Plantatorzy ziemniaków są wspierani przez wiele organizacji. Mogą też uczestniczyć w licznych imprezach i branżowych targach.

Jedna z takich imprez to XXIX Krajowe Dni Ziemniaka Potato Poland 2022 Zamarte oraz Potato Europe. Są to największe, międzynarodowe targi dla producentów ziemniaka, zarówno w Polsce jak i za granicą. Potato Poland to wydarzenie wystawowo – konferencyjne, które integruje polską branżę ziemniaczaną. Jest też otwarciem polskiego rynku na świat, a także umożliwia dwustronny transfer wiedzy i technologii rolniczej w Europie.

W tym roku XXIX Krajowe Dni Ziemniaka Potato Poland 2022 Zamarte odbędą się 19–21 sierpnia w HZ Zamarte (powiat Sępolno Krajeńskie). 

W sobotę (20.08) obędzie się najważniejsza część imprezy – część konferencyjna oraz pokazy polowe.

W programie m.in.: 

  • o godz. 13.00 – Panel dyskusyjny „Ziemniak w kieliszku” – prelegenci Zbyszek Kmieć i Łukasz Klesyk
  • o godz. 19:45–20:00 Prezentacja historyczna etykiet i opakowań wódek ziemniaczanych od XIX wieku do lat 50-tych wieku XX z kolekcji Adama Łukawskiego.
  • o godz. 20:00 – Ogłoszenie konkursu POLISH POTATO VODKA COMPETITION przez Jana Babczyszyna, Dyrektora Instytutu Skrzynki.

Więcej informacji oraz program dostępny na stronie: https://potatopoland.com/.

Polecamy także szczególnej uwadze poniższy film „Potato Power”.